Vápník – nezbytnost pro Agamu vousatou

1

200 gramové balení uhličitanu vápenatého

Jak je známo, aby agamky byly zdravé, potřebují vitamín D3, který si produkují sami díky zdroji UVB záření.

Tento fakt je často znám i mezi začínajícími chovateli. Během našich rozhovorů se začátečníky jsme však zjistili, že v tomto bodě informovanost často končí. Je nutné vědět také to, že jedna z hlavních funkcí vitamínu D3 je ukládání vápníku v těle agamky.  Nízká hladina, nebo dokonce absence vápníku v těle agamy vousaté, vede často k závažným problémům. Důsledek je ve své podstatě obdobný, jako by agamka neměla zdroj UVB záření. Ovšem zde je nutné se ptát : Kde se v těle Agamy vousaté ten vápník bere ? V přírodě je  různé množství vápníku  obsaženo v přirozené potravě agam vousatých. V zajetí, kde je hmyz často kupován od ,, pěstitelů “ a rostlinná složka potravy není zdaleka tak pestrá jako v přírodě ( především v zimních měsících ), je množství vápníku dodávané do těla agamky značně snížené. Je tedy na nás, abychom agamkám potřebné množství vápníku do těla dodávali sami a to každý den! Prosíme, nezaměňujte s vitamíny obohacené o přidaný vápník. Klasické vitamíny se podávají max. 1x týdně.

 

2

Námi nabízené 200g balení uhličitanu vápenatého

Je několik různých ,,preparátů“. Kvalitním zdrojem vápníku je Biomin H, jehož hlavní složkou je uhličitan vápenatý. Ten lze zakoupit v lékárně . Jeho špatná dostupnost a vyšší cena však často vyvolává otázku, zda je možnost i jiné alternativy.  Další možností je tedy podání čistého uhličitanu vápenatého. Jedná se o zdroj vápníku, který sami využíváme a lze jej zakoupit také u nás. Námi nabízené balení obsahuje 200g uhličitanu vápenatého. Toto množství zaručí agamce zdroj vápníku na dlouhou dobu. Cena balení je 149,-Kč a poštovné se nehradí 😉 .  Pro objednání stačí vyplnit formulář níže. My Vás budeme kontaktovat na e-mail a sdělíme podrobnosti .

Nejběžnějším způsobem, jak do agamky ,,dopravit“ vápník, je ,, obalování hmyzu“. Jednoduchý postup jak na to naleznete v tomto našem krátkém videu.

 


 

konzistenceNabídka uhličitanu vápenatého.

Rádi bychom vám tímto nabídli zdroj vápníku v podobě uhličitanu vápenatého, který používáme v našem chovu.

Množství : 200g

Konzistence : ,, pudr “ – dokonale přilne na těle hmyzu

Cena: 149,-Kč

V případě platby na účet (předem) se poštovné nehradí.

V případě zájmu vyplňte, prosím, vaše jméno, e-mail a počet balení. V nejbližší možné době Vám zašleme podrobnosti k platbě a dotaz na doručovací adresu.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »
„Nejkrásnější ze všech tajemství je být géniem a vědět to jen sám.“ Mark Twain